Andres Vaher

Avastades homseid innovatsioone: Tartu OI Academy tähistab edukat pilootprogrammi lõpuseminariga

14. detsembril 2023 toimub Tartu Ülikooli Delta keskuses Open Innovation Academy (oiAcademy) Tartu pilootprogrammi lõpuseminar. Seminar toimub "Delta X" võistluse raames. OiAcademy on algatus, mis on loodud selleks, et edendada avatud innovatsiooni ja ettevõtlusoskusi osalejate seas, ühendades ettevõtjad, investorid, akadeemilised üksused ja tudengid, kes on huvitatud ettevõtete poolt esitatud väljakutsete lahendamisest.

Tartu pilootprogramm sai alguse 2023. aasta oktoobris ja kulmineerub 14. detsembril lõpuseminariga. Programmi lõpuseminaril esitlevad TÜ magistrandid ja Tartu Rakendusliku Kolledzi VOCO õpilased lahendusi ja ärimudeleid tööstusettevõtete väljakutsetele. Lõpuseminarile on oodatud kõik huvilised.

Osalejate poolt väljatöötatud lahenduste esitlemine, hindamine ja tagasiside andmine lõpuseminaril annab meile kõigile hindamatu ülevaate nende õppimise ja arengu teekonnast läbi selle pilootprogrammi. See sündmus ei tähistagi mitte ainult programmi edukat lõppu, vaid on ka oluliseks verstapostiks nii osalejatele kui ka kõikidele programmiga seotud organisatsioonidele.

Aivar Pere, Open Innovation Academy programmijuht

Samaaegselt toimuvad oiAcademy pilootprojektid ka Saksamaal ja Hispaanias. 2024. aastal käivitub programm täies mahus, kuhu ootame osalejaid üle Euroopa. Programmi muudavad eriliseks Skills.move e-õppe platvormil loodud spetsiaalsed õpiampsud, mis on hoolikalt disainitud toetamaks osalejate arengut tehnoloogiaettevõtluse vallas. Need õppematerjalid pakuvad olulist väärtust ka ettevõtetele ja nende töötajatele, aidates kaasa pidevale professionaalsele arengule ja elukestvale õppele.

Programm hõlmab uuenduslikke meetodeid reaalmaailma väljakutsetega tegelemiseks. See on enamat kui ainult tööstusettevõtete väljakutsete lahendamine - see on juhtimisoskuste, meeskonnatöö, ettevõtlusmõtteviisi, tehnoloogiasiirde ja innovatsioonijuhtimise õppimine. Tartu pilootprogrammis osalevad ettevõtted on AS HANZA Mechanics Tartu, Leidi Consult OÜ, Steelmonitor OÜOÜ YANU ja R-S OSA Service OÜ.

14. detsembril toimuva sündmuse ajakava:

• 14.15  Open Innovation Academy projektijuht Aivar Pere - tervituskõne
  • 14.20 Tartu abilinnapea Raimond Tamm - Avaliku sektori roll avatud innovatsiooni kontseptsioonis, Tartu kogemus.
  • 14.35 HANZA Grupp,  Balti klastri president  Liivar Kongi - Tööstusharud innovatsiooni edendamisel, globaalse ettevõtte perspektiiv.
  • 14.50 Tartu Ülikooli doktorant Tairi Leis – Õppides innovatsiooni, ettevõtliku üliõpilase vaade.
  • 15.00 TÜ magistrantide ja VOCO õpilaste esitlused lahendustest ja ärimudelitest. 6 minuti pikkune esitlus + 6 minuti avalik arutelu ettevõtjate ja investoritega
  • 16.10 Kokkuvõte

Seminar toimub TÜ Delta keskuses, ruumis 1018 ja kantakse üle ZoomisOnline link to event (Parool: oiacademy)

Oma osalemsisoovist anna märku siin lingil. Registreeru

OI academy logod
Mitmekesisuse nädal

Esimest korda tähistavad kuus Eesti ülikooli mitmekesisuse nädalat üheskoos

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

Tudengid õppimas

Ülikool toetab võimekaid esmakursuslasi praktiliste lisaõpivõimalustega